• Administratorius
  •  
    PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
     

Dune 102 prieš Raspberry Pi XBMC

IPTV televizijai ir namų tinklui skirtas media centras

Moderatoriai: nerux, cvykas

Skelbti atsakymą
Vartotojo avataras
tankistas
Adminas
Adminas
Pranešimai: 3502
Užsiregistravo: Ket Gru 02, 2010 1:52 pm
Miestas: Virtualus Pasaulis
Susisiekti:

Dune 102 prieš Raspberry Pi XBMC

Standartinė tankistas » Tre Lap 12, 2014 10:24 am

Dundant renovacijos buldozeriui per Lietuvą nuo sienų ir stogų krenta kaip nuo kulkų visos antenos. Jeigu statybos plane nenumatyta (o dažniausiai nenumatyta), kad antena turi stovėti, reiškia ji negali stovėti. Kas belieka eiliniams žiūrovams? Yra kelios išeitys: jungtis kabelinę televiziją arba naudotis IPTV technologijomis. Tiek viena, tiek kita televizijos priėmimo galimybė vertinama teigiamai. Tik gal kabelinę rekomenduočiau labiau sėsliam žiūrovui, kuris mėgaujasi tik televizija. Jis žino, kad 10 numeriu pažymėtas kanalas yra muzikinis, po dviejų metų pažadintas iš miego pasakys, kad šis kanalas kaip buvo taip ir tebėra 10 numeris.

Internetinės televizijos žiūrovai turi daugiau galimybių. Priklausomai nuo naudojamos įrangos žiūrint IPTV, galima bus žiūrėti laidų archyvus, keisti kalbos takelius, peržiūrėti laidų tinklelį, daryti įrašus. Kokiomis galimybėmis galėsite naudotis turėdami IPTV priklauso ne tik nuo paslaugos tiekėjo, bet ir nuo įrangos.

Daug forume buvo kalbų apie tai kas geriau ar xbmc sistema ar tiesiog IPTV grotuvas Dune. Bandydami išsklaidyti arba patvirtinti visus mitus vieną popietę susėdome su kolega ir padarėme testus.
Testuojamas buvo vietinis tinklas, internetiniai video srautai ir IPTV televizija. Bandomi mokami ir nemokami kanalų listai. Skaičiuojamas starto laikas ir tikrinama vaizdo transliavimo kokybė.

Išvaizda.
Dune 102 modelis yra mažas. Turi Wi-Fi anteną. Galima prie televizoriaus jungti tiek per hdmi jungtį, tiek per video/audio išėjimą. USB jungtis skirta prijungti išorinį įrenginį arba DVB-T imtuvą. Distancinis patogus, tik kiek glumina du skirtingi Menu klavišai. Bet dirbant su imtuvu greit priprantama prie skirtingų funkcijų, kurias galima išgauti paspaudžiant juos.
Raspberry Pi (dar geriau žinoma kaip Avietė) yra plika-basa. Bent jau kai perkame, tai jos komplektaciją sudaro plokštė ir maitinimas. Tačiau suteikiama didelė laisvė patiems žiūrovams kaip tą Avietę pasiruošti. Kišame SD kortelę, distancinio USB pirštą ir turime pilnai veikiantį grotuvą. Tiesa, jį reikės dar prieš tai pasiruošti. Norint, kad Avietė taptų dar patrauklesnė - galima plokštę įkišti į korpusą.

Paveikslėlis

Kaina.
Dune 102 - 110 Eur
Raspberry Pi su kortele, distanciniu ir korpusu apie 58 Eur

Taigi, kaina vos ne per pus pigesnė Avietės. Tačiau ar galbūt brangesnis imtuvas veikia geriau? Tai dar pažiūrėsime...

Pajungimas prie TV
Nors Avietė ir atpažino įkištą USB Wi-Fi ir nuskenavo bevielius ryšius, tačiau prisijungti nepavyko. Teko jungti per LAN jungtį.
Norint sudaryti lygias teises Dune irgi jungėme per LAN, nors imtuvas turi įmontuotą Wi-Fi anteną ir puikiai veikė su bevieliu ryšiu.

Prisijungus Avietę prie televizoriaus pirmas darbas buvo "sutampyti" meniu pagal ekraną. Tai šiek tiek erzina, nes reikia papildomai laiko suderinti visus 4 kampus. Tačiau iš karto patiko tai, kad Avietę galima valdyti su televizoriaus distanciniu pultu. Bet reikėtų pastebėti, kad toks triukas gali suveikti ne su visais televizorių distanciniais. Tad norint turėti pilnavertį IPTV grotuvą teks papildomai įsigyti distancinį pultą.

Vietinio tinklo testavimas

Testams pasirinktas kompiuteryje esantis pašarintas .mkv filmas. Starto atžvilgiu greitesnė buvo avietė. Ji filmą užkrovė per 7 sekundes. Dune grotuvas tą patį filmą paleido per 10 sekundžių. Taip pat reikėtų pastebėti, kad užkrovus filmą Avietė rodė be strigimų, o Dune striginėjo pirmas 5 minutes. Vėliau vaizdas stabilizavosi.

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Atliekant testą su .ts failu greitesnė vėl buvo Avietė. Tačiau vaizdas ant Dune šiuo atveju nestriginėjo.

IPTV testas

Buvo testuojamas mokamos televizijos listas - shura.tv. Čia vėl greitesnė buvo Avietė. Ji kanalą atidarė maždaug 1 sekunde greičiau. Tačiau Dune savo privalumą parodė ties laidų archyvu. Galima laidas peržiūrėti kelių dienų senumo laidas.
EPG abu imtuvai nuskaito automatiškai, o logotipus Avietei reikia priskirti. Tuo tarpu Dune logotipus pasigauna be papildomų priskyrimų.

Online filmai

Šioje vietoje Dune aplenkė Avietę gal 5 o gal ir daugiau minučių. Laiko jau nebematavome. Avietei net sunku per meniu vaikščioti, kol prieinama prie filmo. Dune greit suranda kanalą ir greit jį pradeda transliuoti. Platus kinotekos pasirinkimas.

Išvados
Bijantiems ekspermentuoti ir norintiems tiesiog prijungti imtuvą ir žiūrėti rekomenduočiau Dune. Apie Avietę aplamai reikėtų kalbėti kaip apie kompiuterį, kuriame instaliuota XBMC sistema. Taigi, tai yra neišsemiamų resursų kompiuteris. Tačiau norint šį kompiuterį panaudoti kaip pilnavertį iptv grotuvą - teks jį prieš tai pasiruošti.
Vaizdo failų transliavimą Avietė atkuria greičiau, tačiau laidų ir filmų archyvas veikia tik Dune imtuve. O online filmus gerokai greičiau transliuoti pradeda Dune, kai tuo tarpu su Aviete tenka ilgai laukti kol atsidarys bent filmotekos meniu.
Darant minimalią išvadą galima pasakyti kad abu imtuvai turi savo žiūrovą. Abu gali atlikti tas pačias internetinės televizijos transliavimo funkcijas. Tad pasirinkus vieną ar kitą modelį neapsiriksite - turėsite gerą grotuvą.
Admin. No comment!

Skelbti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių