• Administratorius
  •  
    PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
     

Kieto kuro katilai

Statyba. Instaliacija. Nagingų rankų būrelis

Moderatoriai: nerux, cvykas, vytas121

Skelbti atsakymą
marko22
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 1085
Užsiregistravo: Pen Bal 20, 2007 8:52 am
Miestas: Gargzdai
Susisiekti:

Re: Kieto kuro katilai

Standartinė marko22 » Pir Kov 21, 2016 10:05 pm

stasyspu rašė:man niekaip nedaeiną kam katilą kelt 45+-cm ir į ta dėžę kišt degiklį iki aukštutinio kontūro vandens koks atstumas susidaro . o su kuo tas oras vanduo valgomas :)
Gal del to,kad lieka kieto kuro katilas kuri gali betkada pakurti,sugedus granuliniui ar dar kas nutiktu,beto jei kureni angliu granulem,ar dar kur daug pelenu i savaite reikia isimti apie 30 litru pelenu.

jonukas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 680
Užsiregistravo: Sek Sau 21, 2007 2:58 pm

Re: Kieto kuro katilai

Standartinė jonukas » Ant Kov 22, 2016 2:47 am

marko22 rašė: Pas mane dabar dirba oras oras svetaineje,langai dideli tik su dviem stiklais apie 50 kvadratu sildo,po 1kw i para suryja siuo metu.
1 kW i para ar i valanda suryja elektros ? :)

jonukas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 680
Užsiregistravo: Sek Sau 21, 2007 2:58 pm

Re: Kieto kuro katilai

Standartinė jonukas » Ant Kov 22, 2016 2:52 am

islauzas rašė: ... į patalpą taipogi su koeficientu 1/4(naudingumo koeficientas priklauso nuo oro temperatūros)
Kaip pradedantis silumos siurblio naudotojas :) turbut dar nezinai, kad siurblio efektyvumas dar labai priklauso nuo lauko oro dregmes. Jei lauke temperatura zemiau +5 ir didele dregme, silumos siurblio lauko modulis greitai apsala, siurblys turi stoti ir atsitirpinti. Ir efektyvumas stipriai krinta. :grin:
O koki silumos siurbli statei ?

marko22
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 1085
Užsiregistravo: Pen Bal 20, 2007 8:52 am
Miestas: Gargzdai
Susisiekti:

Re: Kieto kuro katilai

Standartinė marko22 » Ant Kov 22, 2016 7:13 am

jonukas rašė:
marko22 rašė: Pas mane dabar dirba oras oras svetaineje,langai dideli tik su dviem stiklais apie 50 kvadratu sildo,po 1kw i para suryja siuo metu.
1 kW i para ar i valanda suryja elektros ? :)
8) apie 1eur i para.Dabar ziurejau,per paskutines dvi paras 17kw surijo.Zinau kaip jis dirba ir ,kad krenta efektivumas ir maciau siais metais kaip oras vanduo dirba,kaip apsala ledais,bet pas mus pajuri -5 retai tebuna,o siurblys tipo dar iki -15 turetu efektyvei dirbti jei tiket reklama.Seip staciau del kondicionierio,arba greitam pasildymui,arba pavasario,rudens sezonui truputi pasildimui. ASYG12LMCB / AOYG12LMCBN Nordic FUJITSU

islauzas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 2317
Užsiregistravo: Ant Sau 04, 2011 11:41 am
Susisiekti:

Re: Kieto kuro katilai

Standartinė islauzas » Ant Kov 22, 2016 9:00 am

jonukas rašė:
islauzas rašė: ... į patalpą taipogi su koeficientu 1/4(naudingumo koeficientas priklauso nuo oro temperatūros)
Kaip pradedantis silumos siurblio naudotojas :) turbut dar nezinai, kad siurblio efektyvumas dar labai priklauso nuo lauko oro dregmes. Jei lauke temperatura zemiau +5 ir didele dregme, silumos siurblio lauko modulis greitai apsala, siurblys turi stoti ir atsitirpinti. Ir efektyvumas stipriai krinta. :grin:
O koki silumos siurbli statei ?
kaip pradedantis naudoti, atsakau: žinau, apie tai sklausteliuose parašyta :) dėjausi dėl savo patogumo, o jei dėjausi, vdinas rasiu kaip susimokėti :lol:

islauzas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 2317
Užsiregistravo: Ant Sau 04, 2011 11:41 am
Susisiekti:

Re: Kieto kuro katilai

Standartinė islauzas » Ant Kov 22, 2016 9:04 am

jonukas rašė:
marko22 rašė: Pas mane dabar dirba oras oras svetaineje,langai dideli tik su dviem stiklais apie 50 kvadratu sildo,po 1kw i para suryja siuo metu.
1 kW i para ar i valanda suryja elektros ? :)
jei suvartoja 3,8 A, vadinas neima KW/val. palaikydamas temperatūrą nedirba ištisai gi. skeptiškai ir aš žiūrėjau į oras-oras, kol draugas neįsidėjo. patiko ir man...

islauzas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 2317
Užsiregistravo: Ant Sau 04, 2011 11:41 am
Susisiekti:

Re: Kieto kuro katilai

Standartinė islauzas » Ant Kov 22, 2016 9:06 am

marko22 rašė: ASYG12LMCB / AOYG12LMCBN Nordic FUJITSU
lygiai toks pat ir pas mane :lol:

marko22
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 1085
Užsiregistravo: Pen Bal 20, 2007 8:52 am
Miestas: Gargzdai
Susisiekti:

Re: Kieto kuro katilai

Standartinė marko22 » Ant Kov 22, 2016 10:18 am

Gal kas turit oras vanduo ar domites,galetumet kokiu patarimu duot.Dabar ieskau tevam,atsibodo jiems su granulem varkti.Nezinau net koki ziureti,vieni siulo samsung nes pigiausi,kiti nibe svediska kokybe tipo.Paziurejau lenkuose,meeting tokiom normaliom kainom,gal kas galit pakomentuot ar gal esat pasistate http://allegro.pl/pompa-ciepla-meeting- ... 60571.html

jonukas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 680
Užsiregistravo: Sek Sau 21, 2007 2:58 pm

Re: Kieto kuro katilai

Standartinė jonukas » Ant Kov 22, 2016 10:53 am

islauzas rašė: kaip pradedantis naudoti, atsakau: žinau, apie tai sklausteliuose parašyta :) dėjausi dėl savo patogumo, o jei dėjausi, vdinas rasiu kaip susimokėti :lol:
As irgi del patogumo beveik pries 3 metus pasistaciau Samsung Nordic oras-oras. Jo dar didesnis patogumas, :D nes jungiasi prie interneto. Ir per telefona ar kompa ji gali valdyti, budamas toli nuo namu, matai kiek name silumos ir t. t. :-?

marko22
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 1085
Užsiregistravo: Pen Bal 20, 2007 8:52 am
Miestas: Gargzdai
Susisiekti:

Re: Kieto kuro katilai

Standartinė marko22 » Ant Kov 22, 2016 12:55 pm

jonukas rašė:
islauzas rašė: kaip pradedantis naudoti, atsakau: žinau, apie tai sklausteliuose parašyta :) dėjausi dėl savo patogumo, o jei dėjausi, vdinas rasiu kaip susimokėti :lol:
As irgi del patogumo beveik pries 3 metus pasistaciau Samsung Nordic oras-oras. Jo dar didesnis patogumas, :D nes jungiasi prie interneto. Ir per telefona ar kompa ji gali valdyti, budamas toli nuo namu, matai kiek name silumos ir t. t. :-?
Norejau ir as detis oras oras samsung,bet kur nueidavau,tuoj pradedavo varyti ant samsung,sake seniau budavo fura parvezdavo puse brokuoti,sakau gal nauji tie trikampiai gerai dirba,nu sako gali rizikuoti,bet nepatariam,samsungai sako tik telefonus ir tv temoka gaminti,net garantini neziuri kas buvo iskart keicia,nu tai sakau cia pliusas.Taip mane ir atkalbejo,nors kitu paklausi sako jau 10 metu dirba be problemu.

islauzas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 2317
Užsiregistravo: Ant Sau 04, 2011 11:41 am
Susisiekti:

Re: Kieto kuro katilai

Standartinė islauzas » Ant Kov 22, 2016 7:19 pm

šiandien kaip tik dirbau ofise pas siurblininkus. na, jie tik mitsubishi montuoja, bet su vyrais pakalbėjau, jie privačiai stato, tai apie samsungus nelabai atsiliepė gerai, kaip mano fujitsu tipo neblogi, biudžetiniai tokie. aišku labiausia gyrė mitsubishi, bet tokio galingumo kaip mano fujitsu būtų +450 eu. pas juos ofise ir sandėliuose stovi oras-oras visur sudėta-šilta, normaliai šilta.
klausiau ir dėl oras-vanduo. tai sakė geriausia dėti ten kur grindinis šildymas. nes radiatorius prikaitint mažiau efektyvu. tad pas mane kai radiatoriai, tai atkrito kolkas :grin:

stasyspu
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 105
Užsiregistravo: Šeš Lap 08, 2008 4:24 pm
Susisiekti:

Re: Kieto kuro katilai

Standartinė stasyspu » Ant Kov 22, 2016 8:00 pm

labas,Nordic FUJITSU galingumas 3,4/4kw valandai maksimali apkriova o para 24 val paskaičiavus noras praeina :) ,

marko22
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 1085
Užsiregistravo: Pen Bal 20, 2007 8:52 am
Miestas: Gargzdai
Susisiekti:

Re: Kieto kuro katilai

Standartinė marko22 » Ant Kov 22, 2016 8:14 pm

islauzas rašė:šiandien kaip tik dirbau ofise pas siurblininkus. na, jie tik mitsubishi montuoja, bet su vyrais pakalbėjau, jie privačiai stato, tai apie samsungus nelabai atsiliepė gerai, kaip mano fujitsu tipo neblogi, biudžetiniai tokie. aišku labiausia gyrė mitsubishi, bet tokio galingumo kaip mano fujitsu būtų +450 eu. pas juos ofise ir sandėliuose stovi oras-oras visur sudėta-šilta, normaliai šilta.
klausiau ir dėl oras-vanduo. tai sakė geriausia dėti ten kur grindinis šildymas. nes radiatorius prikaitint mažiau efektyvu. tad pas mane kai radiatoriai, tai atkrito kolkas :grin:
Na oras-vanduo efektyviausei dirba kai vandeni sildo iki 35 tai delto ir geriause kai grindys sildomos,pas mane kaip tik visur grindys.bet koki siurbli issirinkti tai cia klausimas.Klausiau meistro kur man prijunge mano siurbli,kaip su samsungais,tai sake,kad nudege su samsungais pries kazkiek metu,tai bijo ir prasidet.Dabar samsungas tipo pardavineja papigiai nes visi bijo montuoti,nori i rinka sugryzti.Viena zinau kuris jau antra sezona turi samsung oras vanduo,pakolkas dziauges,tai zinok dabar.

stasyspu
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 105
Užsiregistravo: Šeš Lap 08, 2008 4:24 pm
Susisiekti:

Re: Kieto kuro katilai

Standartinė stasyspu » Ant Kov 22, 2016 8:21 pm

taip reikia rinktis laiko išbandyta , ir sutarti su lesto sudaryti paskaičiavus kiek elektros apytiksliai sunaudosi

marko22
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 1085
Užsiregistravo: Pen Bal 20, 2007 8:52 am
Miestas: Gargzdai
Susisiekti:

Re: Kieto kuro katilai

Standartinė marko22 » Ant Kov 22, 2016 8:26 pm

stasyspu rašė:labas,Nordic FUJITSU galingumas 3,4/4kw valandai maksimali apkriova o para 24 val paskaičiavus noras praeina :) ,
Cia saldymo sildymo nominali galia,paziurek i elektros sanaudas,tada noras gal nepraeis :D Jeigu tiek rytu,reiktu jau trifazi temti.Seip biskeli pastovejau ir paziurejau kiek ryja,tai 300-600w ant normalaus rezimo.

islauzas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 2317
Užsiregistravo: Ant Sau 04, 2011 11:41 am
Susisiekti:

Re: Kieto kuro katilai

Standartinė islauzas » Ant Kov 22, 2016 9:33 pm

stasyspu rašė:labas,Nordic FUJITSU galingumas 3,4/4kw valandai maksimali apkriova o para 24 val paskaičiavus noras praeina :) ,
aparatas naudojamas bus ne ištisai, o reikalui esant tarpsezoniu-kai pečių jau kurti ar dar ne, arba dar kurti ar jau nekurti. na ir žinoma tas dvi savaites vasarą, kai LT karšta būna :)
o jeigu pamačius 4kw jie jums asocijuojasi su 4 elektriniais kilovaitais, tai ką aš jums galiu atsakyt? fiziką reikėjo savo laiku mokintis 8)

jonukas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 680
Užsiregistravo: Sek Sau 21, 2007 2:58 pm

Re: Kieto kuro katilai

Standartinė jonukas » Ant Kov 22, 2016 11:46 pm

islauzas rašė:šiandien kaip tik dirbau ofise pas siurblininkus. na, jie tik mitsubishi montuoja, bet su vyrais pakalbėjau, jie privačiai stato, tai apie samsungus nelabai atsiliepė gerai...
Nereikia pirkti Samsungo, kuris skirtas Rusijos rinkai ir viskas bus gerai. :) Vasara bus 3 metai ir kol kas jokiu problemu, dirba idealiai. Ir minimalia temperatura gali palaikyti +8, kai mitsubishi tik +10. :( Aisku meistram mitsubishi geriau montuoti - pelnas didesnis lieka. :D Ir paskui dar uz astronomine kaina gali klientui isiulyti papildoma interneto moduli bei "specialu" routeri. Nes paprastas routeris nesijungia prie mitsubishi без танцев с бубном. :)
Samsung atstovai ir eiliniam klientui is gatves, ir meistram parduoda praktiskai uz tokia pacia kaina. Todel meistrai ir neturi didelio noro...

islauzas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 2317
Užsiregistravo: Ant Sau 04, 2011 11:41 am
Susisiekti:

Re: Kieto kuro katilai

Standartinė islauzas » Tre Kov 23, 2016 9:27 pm

jonukas rašė: Nereikia pirkti Samsungo, kuris skirtas Rusijos rinkai ir viskas bus gerai. :) Vasara bus 3 metai ir kol kas jokiu problemu, dirba idealiai. Ir minimalia temperatura gali palaikyti +8, kai mitsubishi tik +10. :( Aisku meistram mitsubishi geriau montuoti - pelnas didesnis lieka. :D Ir paskui dar uz astronomine kaina gali klientui isiulyti papildoma interneto moduli bei "specialu" routeri. Nes paprastas routeris nesijungia prie mitsubishi без танцев с бубном. :)
Samsung atstovai ir eiliniam klientui is gatves, ir meistram parduoda praktiskai uz tokia pacia kaina. Todel meistrai ir neturi didelio noro...
na taip. ka paklausiau 200 eu už sumontavimą daug ar mažai, sakė "čia tau pigiai sumontavo". nors kai pažiūrėjau, tai didžiausias darbas pragręžti kiaurai sieną 60mm skylę-ką ir pats galėjau pasidaryt :)
fujitsu irgi palaiko +10, ir prie intiko nesijungia(biudžetinis aparatas), bet nelaikau tai esminiais dalykais, nes gyvenu pastoviai čia ir tai ne sodo namelis :lol: :lol:

jonukas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 680
Užsiregistravo: Sek Sau 21, 2007 2:58 pm

Re: Kieto kuro katilai

Standartinė jonukas » Ket Kov 24, 2016 1:29 am

Graziai ir gerai viska padaryti darbo yra. Skyles gali grezti 2 mazesnes, o ne viena didele. Dar viena skyle reikalinga kondensato nuvedimui is vidinio modulio. Siaip dar darbo iranga nemazai kainuoja: vakuuminis siurblys su priedais, ekscentrinis vamzdeliu uzvalcavimas. Aisku gali vamzdelio gala uzkalti plaktuku ir paskui stebetis kodel nesaldo - nesildo ir kur dingo freonas. Dar ir elektra graziai pajungti uztrunka, lauko moduliui kondensato surinkeja padaryti, kad pro visas skyles nelasetu visur vanduo. Darbo tikrai yra, darant sau. :)

marko22
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 1085
Užsiregistravo: Pen Bal 20, 2007 8:52 am
Miestas: Gargzdai
Susisiekti:

Re: Kieto kuro katilai

Standartinė marko22 » Ket Kov 24, 2016 8:13 am

islauzas rašė:
jonukas rašė: Nereikia pirkti Samsungo, kuris skirtas Rusijos rinkai ir viskas bus gerai. :) Vasara bus 3 metai ir kol kas jokiu problemu, dirba idealiai. Ir minimalia temperatura gali palaikyti +8, kai mitsubishi tik +10. :( Aisku meistram mitsubishi geriau montuoti - pelnas didesnis lieka. :D Ir paskui dar uz astronomine kaina gali klientui isiulyti papildoma interneto moduli bei "specialu" routeri. Nes paprastas routeris nesijungia prie mitsubishi без танцев с бубном. :)
Samsung atstovai ir eiliniam klientui is gatves, ir meistram parduoda praktiskai uz tokia pacia kaina. Todel meistrai ir neturi didelio noro...
na taip. ka paklausiau 200 eu už sumontavimą daug ar mažai, sakė "čia tau pigiai sumontavo". nors kai pažiūrėjau, tai didžiausias darbas pragręžti kiaurai sieną 60mm skylę-ką ir pats galėjau pasidaryt :)
fujitsu irgi palaiko +10, ir prie intiko nesijungia(biudžetinis aparatas), bet nelaikau tai esminiais dalykais, nes gyvenu pastoviai čia ir tai ne sodo namelis :lol: :lol:
Kiek as klausinejau dar litais kaina sake,tai nuo 600 iki 800lt norejo.Susiradau pagal skelbima montuotoja,sutariau,kad tik vamzdzius pajungs ir isvakumuos,padare uz 30eur plius uz vamzdzius nepamenu kiek sumokejau.

islauzas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 2317
Užsiregistravo: Ant Sau 04, 2011 11:41 am
Susisiekti:

Re: Kieto kuro katilai

Standartinė islauzas » Ket Kov 24, 2016 9:51 am

marko22 rašė: Kiek as klausinejau dar litais kaina sake,tai nuo 600 iki 800lt norejo.Susiradau pagal skelbima montuotoja,sutariau,kad tik vamzdzius pajungs ir isvakumuos,padare uz 30eur plius uz vamzdzius nepamenu kiek sumokejau.
kaip sakoma- po mūšio kumščiais nemojuojama, nes po fakto visi tampam gudresni :). aš irgi elektrą privedžiau iki vietos, kol meistriukas vakumavo, nusivedžiau drenažą žemyn, padėjau išorinį aparatą užkelt aukštyn (antras aukštas), tad suvalkietiškumas suveikė lyg, kai sumokėjau. bet kita vertus, pasidarius pačiam ir ieškant meistriuko pajungimui ir vakumavimui už 30 eu-jei man taip pasiūlytų, aš už tiek nevažiuočiau :grin: . tad atvažiavo, padarė, sumokėjau ir naudojuos :).
šiandien mokesčius skaičiavausi. tai kol vyko remontas kambaryje-lango keitimas, grindys iš pagrindų pakeista nuo balkelių lyginimo iki parkeltlenčių sudėjimo, dažymas-vadinas kaip ir negyventa tame kambaryje buvo apie pora savaičių, tai vat, elektros sąnaudų jokio pokyčio nerasta. siurblys jau 10 dienų jungiamas rytais keliolikai minučių ir 2 paras ištisai dirbo kol radiatorius atjungtas buvo dėl langokraščių apdailos.
vadinas ne toks jau ir elektros siurbikas, kaip kad nekurie kolegos aimanuot mėgina 8)

Pokeristas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: Ket Rgp 25, 2016 1:11 pm
Susisiekti:

Re: Kieto kuro katilai

Standartinė Pokeristas » Ket Rgp 25, 2016 1:25 pm

bes rašė:Paleido ir man siandien Econoterm 30 kw katila, visa sistema namo perdare, buvo sildymas zidiniu.
Boileris irgi kombinuotas pasidare, paziuresime ar elektros susitaupys kazkiek.
Aciu Marco uz rekomendacija, tikiuosi bus geras pasirinkimas.
Labai butu idomu suzonoti kaip Jums sekesi kurenti siuo katilu. Pats planuoju toki statyti, 210 kv.m sildomo ploto, sena statyba.

Jei galetumete placiau, buciau labai dekingas. Per kiek isdega, kuom kurenate ir pan. Aciu.

bes
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 2053
Užsiregistravo: Pen Gru 01, 2006 8:29 pm
Miestas: Pabrade
Susisiekti:

Re: Kieto kuro katilai

Standartinė bes » Ket Rgp 25, 2016 2:47 pm

Pokeristas rašė:
bes rašė:Paleido ir man siandien Econoterm 30 kw katila, visa sistema namo perdare, buvo sildymas zidiniu.
Boileris irgi kombinuotas pasidare, paziuresime ar elektros susitaupys kazkiek.
Aciu Marco uz rekomendacija, tikiuosi bus geras pasirinkimas.
Labai butu idomu suzonoti kaip Jums sekesi kurenti siuo katilu. Pats planuoju toki statyti, 210 kv.m sildomo ploto, sena statyba.

Jei galetumete placiau, buciau labai dekingas. Per kiek isdega, kuom kurenate ir pan. Aciu.
Kitokiu katilu neturejau, tai neturiu su kuo lygint.
Plotas panasus, kurenu berzinem malkom, dega iki 20 valandu, kai šalta buna ir mažiau.

Vartotojo avataras
mikizz2
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 651
Užsiregistravo: Ket Sau 29, 2009 9:40 pm
Miestas: Radviliškis
Susisiekti:

Re: Kieto kuro katilai

Standartinė mikizz2 » Ket Bal 20, 2017 6:33 am

Sveiki, isigijau nameli, laukia rekonstrukcija, teks statyti ir nauja katila. Galvoju apie granulini, kuriuo butu imanoma kurenti ir grudus. Gal kazkas esate susidure, gal galite patarti, ar butinas automatinis uzdegimas? Biudzetas tikrai nera kad galeciau pirki is brangiausiu. Is anksto visiems aciu
110cm - 4W, 4,8E, 13E, + 60cm - 36E, + H-H 30W-85.2E
Openbox SX6, Openbox SX4 Base, Samsung UE40F6650

Vartotojo avataras
mikizz2
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 651
Užsiregistravo: Ket Sau 29, 2009 9:40 pm
Miestas: Radviliškis
Susisiekti:

Re: Kieto kuro katilai

Standartinė mikizz2 » Ket Bal 20, 2017 6:36 am

Plotas apie 110m2
Ka manote apie sita pardaveja https://m.skelbiu.lt/skelbimai/granulin ... 21770.html
110cm - 4W, 4,8E, 13E, + 60cm - 36E, + H-H 30W-85.2E
Openbox SX6, Openbox SX4 Base, Samsung UE40F6650

Skelbti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 4 ir 0 svečių