• Administratorius
  •  
    PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
     

Mini naujienos

Šioje temoje viskas apie dangaus kūnus. SAT palydovai čia nepatenka

Moderatoriai: nerux, cvykas, vytas121

Vartotojo avataras
Neoromancer
Adminas
Adminas
Pranešimai: 5214
Užsiregistravo: Pen Gru 15, 2006 9:37 pm
Miestas: Jurbarkas
Susisiekti:

Mini naujienos

Standartinė Neoromancer » Ket Vas 07, 2008 11:03 pm

Astronomas Travis Metcalfe kartu su savo kolegomis aptiko didžiausią iki šiol atrastą deimantą - jis dabartiniu metu laisvai skrieja kosminėje erdvėje. Rekordininko svorį kiek nepatogu matuoti karatais - jis sveria 2,5 tūkstančių trilijonų trilijonų tonų. Iš esmės tai yra didžiulis 4000km diametro kristalizuotos anglies gabalas, nuo Žemės nutolęs per 50 šviesmečių ir esantis Kentauro žvaigždyne. Mokslininkai mano, jog deimantas yra panašios į Saulę užgesusios žvaigždės branduolys.
Paveikslėlis
Amlogic TVBOX perprogramavimas į CoreELEC, LibreELEC, AlexELEC.
KODI grotuvo nustatymai ir konsultacija.
LINUX serveriai ir administravimas, mikrokompiuteriai.
NEOTECH.LT

petriukas

Standartinė petriukas » Šeš Vas 09, 2008 12:54 am

Estas – į kosmosą, lietuviai – prie teleskopų
Nėra žmogaus, kuris nebūtų žvelgęs į dangų, bet yra tokių, kurie į žvaigždes žiūri kasdien. Toks tų žmonių pomėgis. Jų namuose nėra televizoriaus. Užtai stovi keli teleskopai. Ir dar – krūvos knygų bei laikraščių apie dangaus kūnus.

Vienas jų prieš kelias dienas paskelbė neįtikimą naujieną: turistinei kelionei į kosmosą ryžosi pirmasis estas – milijonierius ir kelių portalų savininkas Raivo Heinas. Apie tai svajoja ir lietuviai, bet pripažįsta, kad kol kas tai per brangus malonumas.
Reklama




„Paaukočiau ir paskutines santaupas, kad tik pakilčiau į kosmosą, tačiau tokiai ekskursijai neužtektų ir jų“, – pripažino astronomas mėgėjas Martynas Laužikas.

Jis, kaip ir kiti mėgėjai, rado kitą būdą priartėti prie žvaigždžių. Vyrai kasdien stebi dangaus kūnus. „Bent taip numalšiname pažinimo alkį“, – šypsojosi jie.

Vilioja visatos paslaptys

„Tai gražiausias vaizdas, kokį esu regėjęs“, – astronomai mėgėjai šią frazę ištaria kaskart pažvelgę pro teleskopą – dažniausiai jau keliolika ar keliasdešimt metų. Domėtis žvaigždėmis jie visi pradėjo vaikystėje, kai naktimis žiūrėdavo į krentančias žvaigždes ir sugalvodavo norą. Tos svajonės nepasikeitė. Didžiausias šių vyrų troškimas – pakilti į kosmosą.

„Mane įkvėpė Zinos Sviderskienės knyga „Žvaigždynai“. Taip „užkabino“, kad nepaleidžia iki šiol“, – prisipažino astrofotografas mėgėjas Julius Tilvikas. Kodėl suviliojo būtent žvaigždės, Julius nesupranta iki šiol. „Pažiūrėkite į mano darytas fotografijas. Galbūt paaiškės, – jis ne tik stebi, bet ir fotografuoja dangaus kūnus. – Astronomija – ir mokslas, ir technologijos, ir laisvalaikis gamtoje. Įspūdinga ir įranga, teleskopai geriausiai atspindi mokslo raidą.“

IDD produktų vadovas, astronomas mėgėjas M.Laužikas dėsto tuos pačius argumentus, tarsi vyrai būtų susitarę. „Nieko keisto. Visi esame panašūs, – siūlo nesistebėti. – Mes matome tokius dalykus, kurių negalime suvokti. Mikroskopu tyrinėjami pažįstami kūnai, o teleskopu – ne. Nuolat atrandi ką nors naujo.“

50 naktų per metus

Žiemą palankiausias metas tyrinėti dangų – anksti sutemsta ir rytas vėlai brėkšta. Kada geriausia stebėti dangų? Daugelis keliasi anksti rytą ir priglunda prie teleskopų. Bando išvysti dangaus objektus, kurių nėra matę iki šiol, tačiau ir Julius, ir Martynas mėgsta pamiegoti. „Tingiu keltis. Be to, vakarai palankesni astrofotografijai – patogiau sumontuoti teleskopus, prijungti prie kompiuterio“, – apie pasirengimą stebėti pasakojo J.Tilvikas. Jis žino, kad per metus turi 50 dienų. Kitu metu galaktika nebūna tokia ryški.


Vilnietis sostinėje labai retai stebi dangų, nes miestas apšviestas, ir tai trukdo. Dažnai į automobilio bagažinę įsimetęs plastikinę sodo kėdę, žvaigždėlapį ir teleskopą, pasiėmęs reikiamą įrangą važiuoja keliasdešimt kilometrų į sodą ar Labanoro miškuose stovinčią draugų vilą.


M.Laužikas irgi renkasi nuošalesnes vietas – sodą ar vienkiemį. „Pro buto langą dangus nebus toks ryškus“, – M.Laužikas aiškino, kodėl kasdien sukaria dešimtis kilometrų.

Sunku rasti žvaigždynus

Vis daugiau lietuvių praneša atradę dangaus kūnų, tačiau pašnekovai nebando aptikti naujų kometų ar asteroidų. Danguje jie ieško pažįstamų žvaigždynų, kometų, kitų dangaus šviesulių. „Nėra paprasta pamatyti visus žvaigždynus. Būtina gerai orientuotis“, – M.Laužikas prie teleskopo sėda tvirtai žinodamas, kurioje vietoje ieškoti vieno ar kito objekto.

„Kiekvienas žiūrėjimas į dangų – tarsi mažas atradimas, – kolegai prieštaravo J.Tilvikas. – Neseniai teko pro didelį teleskopą žiūrėti į Oriono ūką, ir pamačiau jo vos žalsvą atspalvį. Neįtikima.“

Abu astronomus mėgėjus traukia šviesiausi ir ryškiausi objektai: Andromedos galaktika, artimosios planetos, sietynas, Dvigubas spiečius, Žiedo ūkas.

Teleskopai – už 600 litų

Šie vyrai serga priklausomybės liga, nuo kurios nėra vaistų. „Ir tai brangiai kainuoja“, – pridūrė J.Tilvikas. Tačiau ne tiek daug, kaip galvoja su astronomija nieko bendra neturintys žmonės. „Geros meškerės atsieina daugiau nei teleskopas. Ir žvejui, ir astronomui svarbus ne rezultatas, o procesas“, – kalbėjo astronomai mėgėjai.

Pigiausi teleskopai kainuoja apie 500–600 litų. Tačiau astronomai pataria negailėti pinigų – tada ir malonumas didesnis, ir prietaisas ilgiau laiko. „Išleidę penkis tūkstančius litų kokybiškam teleskopui, daugiau jokių išlaidų neturėsite kelis dešimtmečius“, – sako dangaus tyrinėtojai.

Astrofotografija – daug brangesnis malonumas. „Astrofotografijai reikalinga įranga kainuoja dešimtkart brangiau“, – J.Tilvikas sako, kad jo įranga atsiėjo daugiau nei 25 tūkst. litų.

Tačiau yra dalykų, kurių neįperka ir jis– skrydžio į kosmosą. Už kelias nesvarumo būsenos minutes astronomai mėgėjai nepagailėtų kelių dešimčių tūkstančių litų. „Bet reikia šimtų. Daugeliui mėgėjų tokia suma neįkandama“, – apgailestavo jie. Tačiau nė vienas neatsisako ketinimų pakilti arčiau žvaigždžių. „Matyt, tokios kelionės gerokai pigs“, – prognozavo.

Vartotojo avataras
Neoromancer
Adminas
Adminas
Pranešimai: 5214
Užsiregistravo: Pen Gru 15, 2006 9:37 pm
Miestas: Jurbarkas
Susisiekti:

Standartinė Neoromancer » Pir Vas 11, 2008 3:30 pm

Japonų mokslininkai planuoja iš Tarptautinės kosminės stoties paleisti popierinius lėktuvus tam, kad pažiūrėtų, ar jie grįš į Žemę. Tokijo universiteto mokslininkai išbandė nedidelius, origami lėktuvėlius iš specialaus popieriaus, kuris 30 sekundžių gali atlaikyti 250 Celsijaus laipsnių karštį bei vėjus, kurių greitis yra septynis kartus didesnis už garso greitį.

Teorija teigia, kad popieriniai lėktuvėliai dėl savo lengvumo įeidami į atmosferą gali išvengti didelės trinties ir karščio, su kuo susiduria dideli kosminiai erdvėlaiviai.

Šaltinis: www.delfi.lt
Amlogic TVBOX perprogramavimas į CoreELEC, LibreELEC, AlexELEC.
KODI grotuvo nustatymai ir konsultacija.
LINUX serveriai ir administravimas, mikrokompiuteriai.
NEOTECH.LT

Vartotojo avataras
Neoromancer
Adminas
Adminas
Pranešimai: 5214
Užsiregistravo: Pen Gru 15, 2006 9:37 pm
Miestas: Jurbarkas
Susisiekti:

Standartinė Neoromancer » Sek Kov 02, 2008 5:53 pm

Salmonelių agresyvumas kosmose išauga tris kartus

Mokslininkus jau senai domina ne tik žmogaus organizmo pokyčiai esant ilgalaikėje nesvarumo būsenoje, tačiau ir bakterijų bei virusų reakcija į tokius aplinkos pokyčius. Tuo labiau, jog žmogaus viduje yra tūkstančiai naudingų, o kartais ir žalingų mikroorganizmų. Kaipgi jie elgiasi nesvarumo sąlygose? Pirmą kartą tokie eksperimentai atlikti pernai, STS-115 misijos metu, su salomonelių bakterijomis (Salmonella typhimurium). Gauti rezultatai ne tik stebinantys, bet ir gąsdinantys.
Salmonella typhimurium bakterijos, į kosmosą išskraidintos su šatlu STS-115, sugrįžo bent tris kartus agresyvesnės, nei kad buvo Žemėje - apie tai praneša Arizonos universiteto profesorius Cheryl Nickerson.

Šios bakterijos į kosmosą transportuotos specialiame konteineryje, todėl kosmonautams jokios grėsmės nekėlė. Apskritai, į kosmosą nuskraidinti atsitiktines nepageidaujamas bakterijas gana sudėtinga, nes iki skrydžio vedamos labai griežtos antiinfekcinės procedūros.

Tad salmonelių bakterijos buvo pirmosios žmogui kenksmingos bakterijos, patekusios į kosmosą tyrimų tikslais. Sugrįžus šatlui į Žemę, imta tyrinėti šių bakterijų aktyvumą. Mokslininkui nustebimui nebuvo galo - jų agresyvumas išaugo tris kartus! Norėdami išsiaiškinti tokio keisto reiškinio priežastis, mokslininkai ėmė tyrinėti jų DNR.

Pasirodo, kosmose bakterijos ėmė prisitaikyti prie nesvarumo sąlygų. Dėl to aktyvavosi DNR grandinė, atsakinga už 160 genų veiklą. Šių genų suaktyvėjimas ir padidino bakterijų agresiją.

Be to, nesant gravitacijai, bakterijos susijungia į tankų sluoksnį - bioplėvelę. Tokioje būsenoje mikroorganizmai tampa dar labiau pavojingi. Įdomiausia, jog Žemėje šios bakterijos niekada taip nesielgia.


Straipsnis paimtas iš: http://www.technologijos.lt
Amlogic TVBOX perprogramavimas į CoreELEC, LibreELEC, AlexELEC.
KODI grotuvo nustatymai ir konsultacija.
LINUX serveriai ir administravimas, mikrokompiuteriai.
NEOTECH.LT

Vartotojo avataras
Neoromancer
Adminas
Adminas
Pranešimai: 5214
Užsiregistravo: Pen Gru 15, 2006 9:37 pm
Miestas: Jurbarkas
Susisiekti:

Standartinė Neoromancer » Sek Kov 09, 2008 12:46 pm

Šiandien sėkmingai paleistas didžiausias ir sudėtingiausias kosminis laivas žmonijos istorijoje. Tai ESA krovininis erdvėlaivis („Automated Transfer Vehicle“ arba ATV) "Jules Verne" yra nepilotuojamas laivas, gabenantis į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) ~7,6 tonas atsargų,-deguonį, maistą, įrangą it tt. Jis turėtų susijungti su ISS, atlikus krovos darbus pripildytas šiukšlių ir atitarnavusios įrangos bei grąžintas į Žemę. Šis aparatas nebus išsaugotas.Misijos pabaigoje aparatas bus nuskandintas Ramiajame vandenyne.
Amlogic TVBOX perprogramavimas į CoreELEC, LibreELEC, AlexELEC.
KODI grotuvo nustatymai ir konsultacija.
LINUX serveriai ir administravimas, mikrokompiuteriai.
NEOTECH.LT

Vartotojo avataras
Neoromancer
Adminas
Adminas
Pranešimai: 5214
Užsiregistravo: Pen Gru 15, 2006 9:37 pm
Miestas: Jurbarkas
Susisiekti:

Standartinė Neoromancer » Pen Bir 27, 2008 12:26 pm

ESA/NASA erdvėlaivis SOHO atrado 1500-ąją kometą, darydamas tai žymiai sėkmingiau negu visi kiti kometos atradėjai per visą savo istoriją. Tiesa, reikia paminėti, jog šis erdvėlaivis buvo suprojektuotas tik Saulės ir joje esančių procesų stebėjimams, ir kometų stebėjimas nebuvo numatytas.
Daugiau galima pasiskaityti http://www.esa.int/esaCP/SEMB94SHKHF_index_0.html puslapyje. (Anglų k.)
Amlogic TVBOX perprogramavimas į CoreELEC, LibreELEC, AlexELEC.
KODI grotuvo nustatymai ir konsultacija.
LINUX serveriai ir administravimas, mikrokompiuteriai.
NEOTECH.LT

Vartotojo avataras
Neoromancer
Adminas
Adminas
Pranešimai: 5214
Užsiregistravo: Pen Gru 15, 2006 9:37 pm
Miestas: Jurbarkas
Susisiekti:

Standartinė Neoromancer » Tre Rgs 24, 2008 2:28 pm

ROBOTAS-KLAJŪNAS KELIAUS PO MARSĄ

JAV kosmoso agentūra yra pasiruošusi išsiųsti robotą-klajūną „Opportunity“ ekspedicijai po Marsą, praneša BBC. Robotas turės pasiekti kraterį, vadinamą „Endeavour“. „Šis krateris yra stulbinamai didelis palyginus su tuo, ką iki šiol mums teko matyti“, – teigia Stevas Squyris iš Kornelio universiteto (JAV).
Robotas, kad pasiektų tikslą, Marse nukeliauti turės 11 kilometrų. Manoma, kad robotas galės per dieną įveikti 100 metrų atstumą. Ekspedicija truks dvejus metus. Robotas tyrinės vietines uolienas.
Žiemos mėnesiais jis iš viso negalės keliauti, mat tuo metu čia nebus pakankamai saulės šviesios, kuri būtina tam, kad robotas galėtų judėti.

www.delfi.lt
Amlogic TVBOX perprogramavimas į CoreELEC, LibreELEC, AlexELEC.
KODI grotuvo nustatymai ir konsultacija.
LINUX serveriai ir administravimas, mikrokompiuteriai.
NEOTECH.LT

Vartotojo avataras
nerux
Super Mod.
Super Mod.
Pranešimai: 9811
Užsiregistravo: Pir Vas 05, 2007 7:42 pm
Miestas: Alytus
Susisiekti:

Standartinė nerux » Ant Gru 02, 2008 1:14 pm

Pasaulis raginamas kurti kosminės gynybos sistemą

Kosminės erdvės tyrėjų asociacija paragino pasaulio vyriausybes rengti globalinį apsaugos nuo asteroidų planą. Pasak ekspertų, Žemės orbitą reguliariai kerta nuo 500 iki 1000 masyvių asteroidų, o susidūrimas su bent vienu iš jų sukeltų globalią katastrofą.
Jungtinių Tautų Organizacijos Vienos skyriuje surengtoje spaudos konferencijoje Kosminės erdvės tyrėjų asociacijos (Association of Space Explorers, ASE) ekspertai pažymėjo, kad mūsų planetos prieigose užfiksuota apie 6000 kosminių objektų. Iš jų kone 1000 yra 150 kilometrų ar dar didesnio skersmens, o tai reiškia, kad susidūrimo atveju jie gali sukelti globalinio masto katastrofą – kiltų nepaprasto masto gaisrai, cunamiai, o dėl užtemdytos atmosferos prasidėtų badas. Asociacijai priklauso 320 narių iš 34 pasaulio šalių, tarp kurių yra visos kosmines programas vykdančios valstybės, skelbia „Physorg.com“.

Kad pasaulis galėtų efektyviai spręsti asteroidų grėsmės problemą, būtina sukurti pasaulinį tyrimų, informacijos mainų ir gynybos tinklą, kuris, vadovaujamas Jungtinių Tautų, koordinuotų tarptautines pastangas siekiant apsisaugoti nuo kosminės katastrofos.

Nors galimą susidūrimą su didesniais dangaus kūnais įmanoma numatyti dar prieš 15 metų, asteroidų nukreipimo nuo pražūtingo kurso technologija dar nesukurta, o ši užduotis reikalauja tarptautinių pastangų, teigia ekspertai.

Pasak asociacijos atstovų, globalinis stebėjimų tinklas ir išankstinis veiksmų planas yra labai svarbus net ir tuo atveju, jei asteroido nebūtų įmanoma nukreipti – laiku evakavus iš būsimos katastrofos vietos gyventojus būtų galima išgelbėti milijonus gyvybių.

Kaip vienas galimas tokios katastrofos pavyzdys nurodomas asteroidas Nr. 99942 „Apofis“: egzistuoja 1:45 000 tikimybė, kad jis 2036 m. rėšis į Žemę. Jei tai įvyktų, smūgio galia prilygtų 500 megatonų sprogimui, kurio pasekmės būtų „milžiniškos“. Taip, tikimybė nėra labai maža, tačiau nereiktų pamiršti, jog dar prieš gerus metus, kai buvo rašyta apie Apophis asteroidą, 2029 metais susidūrimo tikimybė su Žeme siekė 1:300, o jam sugrįžus 2036 metais – 1:6000.

Vėlesni ir tikslesni asteroido Apophis orbitos skaičiavimai paneigė prielaidą, kad jis 2029-ųjų metų pabaigoje gali įsirėžti į Žemę, o 2036 metų susidūrimo tikimybė sumažėjo iki 1:45 000.

Žinoma, išlieka neramus klausimas, ar šios galimybės po dar kelių skaičiavimų nepasikeis. Tiek į vieną, tiek į kitą pusę. Suprantama, tai tik vienas iš daugybės pavojingų asteroidų, skriejančių pakankamai arti Žemės.

„Tai gamtinė katastrofa, kuri potencialiai yra didesnė už bet kokią mums žinomą natūralią katastrofą, – sakė buvęs JAV astronautas Rusty Schweickartas. – Tačiau jos galima išvengti, ir tai labai svarbu atsiminti. Mes esame atsakingi už tai, kad laiku būtų imtasi reikiamų veiksmų.“

Buvęs „Apollo 9“ įgulos narys taip pat pažymėjo, kad pražūtingi susidūrimai nutinka labai retai, tačiau perspėjo, jog asteroidų pavojaus negalima ignoruoti. Mokslininkai nustatė, kad egzistuoja „labai maža“ tikimybė, jog vien per 6 artimiausius metus su Žeme susidurs 6 asteroidai.

Reikalavimai parengti gynybos planą prieš asteroidus nėra didelė naujiena. Tokios kalbos įvairiuose lygiuose sklinda jau kuris laikas. Ir ne tik kalbos, bet ir planuojamos įvairios galimos kosminės misijos. Tarkim NASA rimtai svarsto tiriamosios kelionės į asteroidą galimybę – savotišką „Armagedono“ misiją. Tam reiktų naujos kartos „Orion“ erdvėlaivių, o jų pirmieji skrydžiai numatyti ne anksčiau kaip 2015 metais. Žodžiu, šios misijos teks dar ilgokai palaukti.

Be šios mokslinės ekspedicijos, NASA inžinieriai mąsto ir apie „kovinių“ veiksmų galimybes – branduolinės galvutės nuskraidinimą į pavojingą asteroidą, lazerinių ginklų panaudojimą ir netgi tokias egzotines idėjas kaip paraboloidinio veidrodžio panaudojimas – tam reiktų nuskraidinti link asteroido dirbtinį palydovą, kuriame pritvirtintas didžiulis veidrodis koncentruos Saulės šviesą ir ją nukreips į vieną iš asteroido pusių. Ši pusė ims tirpti, o dėl netolygaus tankio pasiskirstymo, keisis svorio centras ir tuo pačiu turėtų keistis orbita.

Nuo JAV kolegų nenori atsilikti ir rusai – jų kosminės agentūros „Roskosmos“ sudarytame veiklų plane iki 2040 metų yra įtrauktas punktas apie efektyvaus visos planetos apsaugos šydo nuo asteroidų sukūrimą.

Tačiau planų gausa ir visose kosmoso agentūrose stringantis finansavimas kol kas stabdo realius darbus šia kryptimi. Galbūt todėl Kosminės erdvės tyrėjų asociacija nusprendė dar kartą paraginti visą pasaulį į šią problemą pažvelgti daug rimčiau nei iki šiol.

Asociacijos ekspertų teigimu, artimiausiais metais techninės galimybės iš anksto pastebėti pavojingu kursu skriejančius dangaus kūnus gerokai patobulės. Tai padidins ankstyvojo perspėjimo ir galimų asteroidų nukreipimo operacijų efektyvumą. Dėl pažangesnės stebėjimų technologijos per artimiausius 15 metų bus galima aptikti daugiau nei 500 000 netoli Žemės skriejančių kosminių objektų. Iš jų kelios dešimtys kels „nejaukiai didelę“ susidūrimo su Žeme ir vietinio ar regioninio masto katastrofos riziką, teigiama Kosminės erdvės tyrėjų asociacijos parengtame ir paskelbtame pranešime „Asteroidų pavojus: raginimas imtis globalinio atsako“.

Šaltinis delfi.lt
Zgemma H9 Combo 4K, Ustym 4K, Formuler nano Z, XIO MAX+, Toshiba REGZA 42VL863 LED Full HD 3D, H-H RE-DMPRO15 85E-30W, 36E

Vartotojo avataras
nerux
Super Mod.
Super Mod.
Pranešimai: 9811
Užsiregistravo: Pir Vas 05, 2007 7:42 pm
Miestas: Alytus
Susisiekti:

Standartinė nerux » Pir Gru 08, 2008 9:03 pm

Virš raketinės kariuomenės bazių Urale skraido NSO

Urale pastebėtas eilinis anomalių reiškinių bumas, praneša newsru.com. Vienas iš Sverdlovsko srityje esančio Berezovskij miesto gyventojų nuo 2007 m. gruodžio mėn. iki 2008 spalio mėn. savo vaizdo kamera užfiksavo daugybę neatpažintų skraidančių objektų (NSO). Ufologai mano, kad dešimtys NSO reguliariai suka ratus virš slaptų strateginės paskirties raketinės kariuomenės dalinių, dislokuotų netoli nuo Jekaterinburgo ir Berezovskij miestų, praneša „Novij region“.


Kaip pranešė Uralo anomalių reiškinių ekspertų komisijos vadovas Aleksejus Komaniovas, Berezovskij miesto gyventojas Genadijus K. pateikė gausybę vaizdo įrašų, kuriuos nufilmavo iš savo buto balkono. Šiuos duomenis jau patikrino Uralo aeronavigacijos valdymo ekspertai.
„Du trečdaliai objektų greičiausiai yra lėktuvai ir sraigtasparniai, tačiau vienas trečdalis negali būti priskirtas aviacijai. Šie objektai demonstravo specifines galimybes – judėjimą netiesia trajektorija (vadinamasis „drugelio skrydis“), staigų kurso pakeitimą ir staigų sustojimą. Be to, Genadijaus informaciją patvirtina kiti liudininkai, gyvenantys Berezovskoje mieste. Vienu žodžiu, ten vyksta kažkokia velniava“, – įsitikinęs A. Komaniovas.

Berezovskij ir Jekaterinburgo miestuose užfiksuotus NSO galima būtų suskirstyti į kelias grupes: „cilindrai“, kurių korpusas švyti keliomis spalvomis (vidurys baltas, šonai raudoni ir geltoni), rombo formos, šviečiantysis rutulai ir „trikojai“ su keliomis šviesomis. Pasak A. Komaniovo, NSO skraido netoli nuo slaptų raketinės kariuomenės bazių dalinių, dislokuotų netoli nuo Jekaterinburgo ir Berezovskij miestų.

„Aš manau, kad kitų NSO dominančių objektų šiame rajone nėra“, – įsitikinęs A. Komaniovas.

Uralo anomalių reiškinių ekspertai dabar planuoja nurodytą sritį stebėti naktį, pažadėjo A. Komaniovas.

Kaip anksčiau pranešė Rusijos viešosios nuomonės tyrimo centro generalinis direktorius Valerijus Fiodorovas, kas šimtasis Rusijos gyventojas bijo ateivių antpuolio. V. Fiodorovas pabrėžė, kad 1 proc. rusų apie tai kalba reguliariai.

šaltinis: delfi.lt
Zgemma H9 Combo 4K, Ustym 4K, Formuler nano Z, XIO MAX+, Toshiba REGZA 42VL863 LED Full HD 3D, H-H RE-DMPRO15 85E-30W, 36E

Vartotojo avataras
Neoromancer
Adminas
Adminas
Pranešimai: 5214
Užsiregistravo: Pen Gru 15, 2006 9:37 pm
Miestas: Jurbarkas
Susisiekti:

Standartinė Neoromancer » Tre Gru 10, 2008 3:22 pm

TOLIMOJE PLANETOJE APTIKTA ANGLIES DVIDEGINIO

Paveikslėlis
NASA orbitiniu teleskopu „Hubble“ aplink kitą žvaigždę skriejančios planetos atmosferoje aptikta anglies dioksido ir monoksido, o šis atradimas laikomas labai svarbiu žingsniu ieškant nežemiškosios gyvybės, antradienį pranešė JAV kosmoso agentūra.
Jeigu į Žemę panašiame dangaus kūne kada nors būtų aptikta organinių junginių, kurie gali susidaryti vykstant gyvybiniams procesams, būtų „pirmą kartą gauta įrodymų apie gyvybę už mūsų planetos ribų“, sakoma NASA pranešime.
Šįkart anglies junginių rasta Jupiterio dydžio planetoje, skriejančioje už 63 šviesmečių nuo Žemės. Tačiau šios vien tik iš skysčio ir dujų sudarytos planetos temperatūra per aukšta, kad joje galėtų tarpti gyvybė.
„Mes nepriartėjome prie gyvybės atradimo šioje planetoje, - pripažino Ray Villardas (Rėjus Vilardas) iš Kosminio teleskopo mokslo instituto. - Tačiau jai būdingas cheminių medžiagų mišinys, kuris tinkamoje planetoje galėtų būti gyvybės biologinis žymeklis.“
Pasak R.Villardo, mokslininkai aktyviai tiria šią planetą, kurioje taip pat aptikta organinės medžiagos - metano dujų - ir vandens garų. Anglies dioksido ir monoksido pėdsakus pastebėjo Kalifornijoje įsikūrusio NASA Reaktyvinio judėjimo tyrimo laboratorijos mokslininkas Markas Swainas (Markas Sveinas), teleskopu „Hubble“ tyrinėjęs planetos skleidžiamus infraraudonuosius spindulius.
„Anglies dvideginis - pagrindinė jaudulio priežastis, nes tinkamomis sąlygomis ši medžiaga gali būti susijusi su biologine veikla, kaip ir Žemėje, - nurodė M.Swainas. - Vien faktas, kad mes sugebėjome jį aptikti ir nustatyti jo kiekį, labai reikšmingas ilgalaikiams planetų tyrimams, kuriais siekiama nustatyti, iš ko jos sudarytos, taip pat ar jose gali būti gyvybė.“
Prieš 18 metų į orbitą iškeltas garsaus JAV astronomo Edwino Hubbleo (Edvino Hablo) vardu pavadintas teleskopas sukėlė revoliuciją astronomijoje ir leido pažvelgti toli į Visatos gelmes. Atliekant stebėjimus šiuo teleskopu išvengiama Žemės atmosferos sukeliamų iškraipymų, todėl gaunami stulbinamai ryškūs kosminių objektų atvaizdai.
Skriejantis 575 kilometrų aukštyje „Hubble“ padėjo mokslininkams tiksliau nustatyti Visatos amžių ir prigimtį, stebėti tolimas supernovas ir atrasti bei tyrinėti dangaus kūnus už Saulės sistemos ribų.
Šaltinis: http://www.alfa.lt
Orig.šaltinis: http://www.esa.int
Amlogic TVBOX perprogramavimas į CoreELEC, LibreELEC, AlexELEC.
KODI grotuvo nustatymai ir konsultacija.
LINUX serveriai ir administravimas, mikrokompiuteriai.
NEOTECH.LT

Vartotojo avataras
kaunas43
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 545
Užsiregistravo: Pir Lap 17, 2008 10:32 pm
Susisiekti:

Standartinė kaunas43 » Šeš Gru 20, 2008 10:14 pm

На Марсе действительно есть вода. И если раньше ученые довольствовались догадками, то сейчас все подтверждено химически.


На фотографии, полученной аппаратом Mars Express, изображена область Echus Chasma (Каньон эха), там находятся самые большие запасы воды на Марсе.


Шесть лет прошло с того момента, когда станция Mars Odyssey прибыла на Красную планету, чтобы найти там воду (H2O). Почти 2500 дней упорной работы наконец-то дали свои плоды.



Зонд «Феникс» (Phonenix Mars Lander) подтвердил присутствие воды на Марсе, сообщает американское космическое агентство NASA. Присутствие воды показали анализы образцов породы, которые Феникс достал с помощью своего манипулятора.
«Мы обнаружили питательные элементы, необходимые для поддержания жизни - в прошлом, настоящем или будущем», - заявил Сэм Кунавес, химик из Университета Аризоны. Он отметил, что в почве Марса нет никаких вредных веществ. «Почва такого типа, скорее всего, у вас в саду - щелочная, - сказал ученый. - На ней очень хорошо выращивать спаржу».
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.

Vartotojo avataras
protonas
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 564
Užsiregistravo: Ant Kov 11, 2008 1:58 pm
Susisiekti:

Standartinė protonas » Tre Sau 21, 2009 2:18 pm


Vartotojo avataras
kaunas43
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 545
Užsiregistravo: Pir Lap 17, 2008 10:32 pm
Susisiekti:

Standartinė kaunas43 » Tre Vas 04, 2009 10:23 pm

Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.

Vartotojo avataras
kaunas43
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 545
Užsiregistravo: Pir Lap 17, 2008 10:32 pm
Susisiekti:

Standartinė kaunas43 » Ket Kov 05, 2009 1:34 pm

2 марта сближение Земли с метеороидом 2009 DD45 едва не привело к катастрофе. Самое страшное заключается еще и в том, что гигантский метеороид был обнаружен случайно за два дня до этого события.


Казалось, что после столкновения с небольшим астероидом в октябре 2008 года опасаться таких событий уже не стоит. Астероид разрушился высоко в атмосфере и потребовалось немало усилий, чтобы заметить следы этого столкновения. Однако последнее событие вызвало тревогу в среде астрофизиков. В момент максимального сближения в 16:44 расстояние между ним и поверхностью нашей планеты составило 66 тысяч километров. Это приблизительно в два раза больше расстояния, на котором обращаются спутники на геостационарных орбитах.

Директор астрономической обсерватории Иркутского госуниверситета, член правления Евро-Азиатского астрономического общества Сергей Язев сообщил "Интерфаксу", что размеры метеороида, пролетевшего мимо Земли, сопоставимы с расчетными габаритами Тунгусского космического тела, породившего страшные разрушения в сибирской тайге сто лет назад.

Размер астероида, получившего название 2009 DD45, составляет, по различным оценкам, от 20 до 50 метров. Для сравнения, размер Тунгусского метеорита составлял около 30 метров.

Язев отметил, что при столкновении метеороид мог вызвать сходные последствия, но он пронесся на сравнительно безопасном расстоянии от Земли. Скорость движения астероида в тот момент, когда он находился на минимальном расстоянии от Земли, равнялась 20 километрам в секунду.
Jūs neturite teisės peržiūrėti failų, kurie yra prikabinti prie šio pranešimo.

Vartotojo avataras
nerux
Super Mod.
Super Mod.
Pranešimai: 9811
Užsiregistravo: Pir Vas 05, 2007 7:42 pm
Miestas: Alytus
Susisiekti:

Standartinė nerux » Tre Kov 11, 2009 8:13 pm

Nasa paleido tiesiogines translecijas iš Tarptautinės kosminės stoties išorinės web kameros, tiesioginės translecijos vyks nuo 21.00-09.00 Lietuvos laiku :)

NASA запустило видеотрансляцию с наружной камеры МКС
Американское космическое агентство (NASA) запустило видеотрансляцию с камеры, установленной снаружи Международной космической станции (МКС), в режиме реального времени. О новой возможности сообщает UPI. Просмотреть видео можно на специальном разделе на сайте NASA.

Потоковое видео будет преимущественно передаваться на Землю в то время, пока астронавты спят - с 22 до 10 часов по московскому времени. В остальные часы на сайте NASA будет указываться текущее положение МКС на земной орбите и ее траектория.

Помимо видеоряда в тех случаях, когда это возможно, в передачи будут включены переговоры между специалистами с Земли, курирующими текущую миссию, и астронавтами. Во время стыковки станции с другими космическими аппаратами и выходов астронавтов в открытый космос также будет вестись аудио- и видеотрансляция.

МКС - это пилотируемая орбитальная станция, обращающаяся вокруг Земли на орбите высотой около 340 километров. В работе на станции совместно принимают участие ученые и астронавты 16 стран мира. В настоящее время на МКС находится экипаж 18-й миссии, в который входят американские астронавты Майкл Финке и Сандра Магнус, а также россиянин Юрий Лончаков. 12 марта 2009 года в 4:20 по московскому времени с Земли должен стартовать шаттл "Дискавери", который доставит на станцию семерых астронавтов.


Web kamera http://www.nasa.gov/multimedia/isslivestream.asx
šaltinis : http://www.lenta.ru/news/2009/03/11/video/
Zgemma H9 Combo 4K, Ustym 4K, Formuler nano Z, XIO MAX+, Toshiba REGZA 42VL863 LED Full HD 3D, H-H RE-DMPRO15 85E-30W, 36E

Vartotojo avataras
Neoromancer
Adminas
Adminas
Pranešimai: 5214
Užsiregistravo: Pen Gru 15, 2006 9:37 pm
Miestas: Jurbarkas
Susisiekti:

Standartinė Neoromancer » Tre Kov 11, 2009 9:22 pm

Translacija vyksta gerai... Dabar matomas žemės vaizdas iš kosmoso :D
Paveikslėlis
By neoromancer
Amlogic TVBOX perprogramavimas į CoreELEC, LibreELEC, AlexELEC.
KODI grotuvo nustatymai ir konsultacija.
LINUX serveriai ir administravimas, mikrokompiuteriai.
NEOTECH.LT

Vartotojo avataras
Neoromancer
Adminas
Adminas
Pranešimai: 5214
Užsiregistravo: Pen Gru 15, 2006 9:37 pm
Miestas: Jurbarkas
Susisiekti:

Standartinė Neoromancer » Ket Kov 12, 2009 9:54 am

Tai realų vaizdą vakar rodė ar ne ? Kažkaip nesulaukiau :)
Amlogic TVBOX perprogramavimas į CoreELEC, LibreELEC, AlexELEC.
KODI grotuvo nustatymai ir konsultacija.
LINUX serveriai ir administravimas, mikrokompiuteriai.
NEOTECH.LT

Vartotojo avataras
nerux
Super Mod.
Super Mod.
Pranešimai: 9811
Užsiregistravo: Pir Vas 05, 2007 7:42 pm
Miestas: Alytus
Susisiekti:

Standartinė nerux » Ket Kov 12, 2009 10:07 am

Aš taip pat nesulaukiau, o dabar iš vis tamsa, jaučiu pas juos ten kas tai nesigauna, arba neduotas leidimas retransliuot, dėl padaugėjusių UFO žemės orbitoje :D Beje vakar per NTV prieš žinias rodė filmuota medžiagą kelių NSO vieno rusijos piliečio, objektai buvo gan arti pritraukti filmuojant, atrodė kaip vaikiško vilkelio formos, švytėjo oranžine spalva :)
Zgemma H9 Combo 4K, Ustym 4K, Formuler nano Z, XIO MAX+, Toshiba REGZA 42VL863 LED Full HD 3D, H-H RE-DMPRO15 85E-30W, 36E

Vartotojo avataras
Jokis
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 79
Užsiregistravo: Pir Vas 16, 2009 9:34 pm
Susisiekti:

Standartinė Jokis » Ket Kov 12, 2009 10:16 am

pas mane rodo, tik cia yra tiesioginis vaizdas ne is stoties, o rodoma realiu laiku kur TKS yra tuo metu, nes pastebekit, ji po biski juda.....

Vartotojo avataras
nerux
Super Mod.
Super Mod.
Pranešimai: 9811
Užsiregistravo: Pir Vas 05, 2007 7:42 pm
Miestas: Alytus
Susisiekti:

Standartinė nerux » Pen Kov 13, 2009 7:40 am

O, dar vaizdelis iš išorės :)
Zgemma H9 Combo 4K, Ustym 4K, Formuler nano Z, XIO MAX+, Toshiba REGZA 42VL863 LED Full HD 3D, H-H RE-DMPRO15 85E-30W, 36E

Vartotojo avataras
Jokis
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 79
Užsiregistravo: Pir Vas 16, 2009 9:34 pm
Susisiekti:

Standartinė Jokis » Pen Kov 13, 2009 11:11 pm

dabar klausau tiesiogini pokalbi is TKS, vaizdo nera, bet astronautai snekas su valdymo stoymi. Idomu :)
http://www.nasa.gov/multimedia/nasatv/iss_details.html

Vartotojo avataras
Jokis
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 79
Užsiregistravo: Pir Vas 16, 2009 9:34 pm
Susisiekti:

Standartinė Jokis » Šeš Kov 14, 2009 12:47 pm

Kam idomu, tai bent sia minute vaizdas perduodamas tiesiogiai is TKS'o.....

Vartotojo avataras
a95
Veteranas
Veteranas
Pranešimai: 2800
Užsiregistravo: Ant Bal 10, 2007 10:08 pm
Miestas: Palanga
Susisiekti:

Standartinė a95 » Sek Kov 15, 2009 10:39 pm

Paveikslėlis

STS119 pasiruosimas startui...
DM800HD/NetBox 100S/Ferguson AF-3018SE
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
a95
Veteranas
Veteranas
Pranešimai: 2800
Užsiregistravo: Ant Bal 10, 2007 10:08 pm
Miestas: Palanga
Susisiekti:

Standartinė a95 » Pir Kov 16, 2009 6:00 pm

Discovery STS119

Paveikslėlis
Paveikslėlis
Paveikslėlis

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sLpKTLmx_vw[/youtube]
DM800HD/NetBox 100S/Ferguson AF-3018SE
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
nerux
Super Mod.
Super Mod.
Pranešimai: 9811
Užsiregistravo: Pir Vas 05, 2007 7:42 pm
Miestas: Alytus
Susisiekti:

Standartinė nerux » Tre Kov 18, 2009 11:33 am

A čia šio ankstyvo ryto sutikimas stotyje :)


Paveikslėlis
Zgemma H9 Combo 4K, Ustym 4K, Formuler nano Z, XIO MAX+, Toshiba REGZA 42VL863 LED Full HD 3D, H-H RE-DMPRO15 85E-30W, 36E

Skelbti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečias(ių)