• Administratorius
  •  
    PaveikslėlisPaveikslėlisPaveikslėlis
     

7200 giliau

Viskas apie ci7200PVR

Moderatoriai: nerux, cvykas, vytas121

Skelbti atsakymą
metu13
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: Pen Sau 11, 2008 12:16 pm
Susisiekti:

7200 giliau

Standartinė metu13 » Pen Vas 15, 2008 2:14 pm

Esu naujokas openbox7200 vartotojas ir savaime turiu keleta klausimu.
1. Kodel, kaip jungiuosi per telnet mane automatiskai prijungia kaip root vartotoja be jokiu slaptazodziu :hmmm: ar tai normalu? Jei as sukurciau root slaptazodi ar nesutrigdyciau openbox sistemos darbo?
2. Kodel prisijungus per telnet kaip root, neduoda redaguoti sisteminiu failu pvz. smb.conf
3. Su "mount" komanda nerandu prijungto /dev/hda7 skirsnio /etc/fstab fale jis taipat neturi iraso (pas mane hda7 tas i kuri irasomi vaizdo irasai), su "fdisk" matau tikrai, kad toks skirsnis egzistuoja. Tai kaip openboxsas gali irasineti i neprijungta skirsni :hmmm: (paaiskinkit nesuprantu kur cia tas suo pakastas). Noreciau ta skirsni pasharinti per samba.
4. Pas nemokamus sharintojus prisijungimo nuostatuose buna nurodytos "ident" arba "caid. prov." reiksmes, kiek suprantu jos skirtos nurodyti emuliatoriui, kad tas raktas priklauso butent tokiai koduotei ir tokiam provaideriui, ar teisingai suprantu? :) Tuomet klausimas, as naudoju NewCamd emuliatoriu, tai kur man kuos nurodyti?
5. Kur rasti iseities tekstus ne paciu linux, o openbox 7200 viso gui interfaiso, jei tokiu nera bent kokius interfaiso api aprasimus. Siap idomu gal kas saus i galva :)
6. Kur rasti info apie programu kompiliavima openboxsui vistik PPC juk yra kazkokie niuansai pvz. kokia tiksliai architektura nurodyti, prefix ir panasiai :) . Noreciau koki MidnightCommanderi igrusti , o gal yra jau sukompiliuotas?
p.s.
Nepykit jei jei mano klausimai kartojasi, tuomet nelabai radau atsakymu ar prastai ieskojau, mestelkit tada nuorodas :)

Vartotojo avataras
remigijus
Veteranas
Veteranas
Pranešimai: 1187
Užsiregistravo: Pen Spa 27, 2006 10:27 am
Miestas: klaipėda
Susisiekti:

Standartinė remigijus » Pen Vas 15, 2008 7:40 pm

na kaip naujokas tu labai smalsus....gal ir gerai....bet visų pirmą pasakyk ko tu sieki....kam tau lysti į sisteminius failus.... :grin:
Reelbox avntgarde II mažytis rojus mano namuose
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
lagunijus
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 364
Užsiregistravo: Tre Lap 08, 2006 12:55 am
Miestas: Panevėžys
Susisiekti:

Standartinė lagunijus » Pen Vas 15, 2008 9:50 pm

nevaryk, smalsumas skatina pazinima ir tobulejima, beje manau, kad i klausima klausimu atsakytu siek tiek nekorektishka... :)
uCLan_Ustym_4K_PRO_Combo_E2_1.25m_Mabo@90E-45W_Ku

Vartotojo avataras
remigijus
Veteranas
Veteranas
Pranešimai: 1187
Užsiregistravo: Pen Spa 27, 2006 10:27 am
Miestas: klaipėda
Susisiekti:

Standartinė remigijus » Pen Vas 15, 2008 9:58 pm

nevarau....čia tau ne kompas....į sisteminį failą neįlysi....o hd savo noru neperskirsniuosi....pats softo nesukursi...pats emuliatoriaus nepadarysi....tik prisidirbsi problemų kaip visi ardytojai ir tobulintojai .....ir tapsi amžinu ukrainiečiu draugu...jei jau galvoji kaip patenkinti savo gabumus įsigyk dryma....ten galėsi daugiau negu su openu.....linkiu sėkmės ....parašyk kaip sekasi :)
Reelbox avntgarde II mažytis rojus mano namuose
Paveikslėlis

Vartotojo avataras
lagunijus
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 364
Užsiregistravo: Tre Lap 08, 2006 12:55 am
Miestas: Panevėžys
Susisiekti:

Standartinė lagunijus » Pen Vas 15, 2008 10:16 pm

na aciu uz gerus linkejimus (sorry, jei jie kartais ne man), bet openo neturiu, o turiu relooka, o kadangi 7200 irgi yra linuxinis, tai siems modeliams jauciu respecta. kaip minejau, kadangi 7200 neturiu, todel ir nesiryzhau rasyti patarimu, bet tamstos atsakymas man pasirode keistokas. as aishku nieko priesh tai neturiu, kadangi chia forumas, todel galima laisvai diskutuoti. va- kadangi i sisteminius failus ilisti negalima, nes failu sistema yra ro, tai manau labai ten nera ko ir pridirbti, nebent ishtrinti, emu, raktus, configus ir pan. jei "pridirbejas" bus kiek gudresnis jis pasidarys backupa, o tiuneriui softa bet kada gales perflashinti... :)
uCLan_Ustym_4K_PRO_Combo_E2_1.25m_Mabo@90E-45W_Ku

Vartotojo avataras
remigijus
Veteranas
Veteranas
Pranešimai: 1187
Užsiregistravo: Pen Spa 27, 2006 10:27 am
Miestas: klaipėda
Susisiekti:

Standartinė remigijus » Pen Vas 15, 2008 10:50 pm

na norint sužinoti kaip chebra prisidirba reikia nueiti Openbox ua...ir paskaitinėti.... :) :) čia lagunijau ne tau skirta...žmonės smalsūs tai natūralu todėl iškyla klausimai į kuriuos nori gauti atsakymus.... :grin: na katu rasi sisteminiam faile....ka pamatysi atsidaręs MgCamd....kam lysti hd skirsnius ....ir t.t :)
Reelbox avntgarde II mažytis rojus mano namuose
Paveikslėlis

metu13
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: Pen Sau 11, 2008 12:16 pm
Susisiekti:

Standartinė metu13 » Šeš Vas 16, 2008 2:42 pm

remigijus rašė:kam tau lysti į sisteminius failus.... :grin:
taigi jau sakiau, noriu su samba pasharinti irasu skirsni.
čia tau ne kompas....į sisteminį failą neįlysi....o hd savo noru neperskirsniuosi....pats softo nesukursi...pats emuliatoriaus nepadarysi....
kaip tai ne kompas, yra procesorius laikinoji, flash ir diskine atmintis. Is principo cia juk paprastas PPC kompiuteris su dvb tuneriu, mpeg1/2 dekoderiu ir keliais CI ir kortekiu valdykliais :)
.tik prisidirbsi problemų kaip visi ardytojai ir tobulintojai
galbut, bet manes tas negazdina :)
jei jau galvoji kaip patenkinti savo gabumus įsigyk dryma
gal ateity taip ir bus, bet dar sita pries pora savaiciu isigijom. :) Taip, kad dabar noriu ir su situ pazaisti, juk tai linux :)
va- kadangi i sisteminius failus ilisti negalima, nes failu sistema yra ro,
ka turi minty? Juk is pacio Openboxso konfiguravimo toolsu sitie failai yra prieinami redagavimui pav. resolv.conf, tai vadinasi pati flash atmintis harvariskai nera RO, o man prisijungusiam per telnet kaip "root" vartotojui ju redaguoti neleidzia, nors failu atributuose root vartotojas rasimo teises turi. Panasus man klausimas ir su tuo hda7 skirsniu. Kaip openbox irasineja i neprimautinta skirsni. IMHO ir pats openbox dirba kaip root, ar as klystu?

p.s.
Prasau atsakykit bent i tuos mano patektus klausimus i kuriuos zinote atsakyma plz :) i 4 manau, cia daugumas zinot atsakyma, arba bent nukreipkit teisinga linkme :) labai tikiuosi pagalbos is BeFree jis pats manau zinos kodel :D

einaris1
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 56
Užsiregistravo: Ket Lap 29, 2007 9:37 pm
Miestas: Šiauliai
Susisiekti:

Standartinė einaris1 » Šeš Vas 16, 2008 8:31 pm

del skirsniu:
/etc/fstab faile yra skirsniai kurie montuojami startuojant sistemai po kernelio uzkrovimo ir ivykdzius init'a.
jei nori pamatyti tikrai kokie skirsniai yra primontuoti reikia ziureti /etc/mtab
bent jau is ilgametes linux patirties tai zinau.
jei tavo opene yra sis failas, tame faile pamatysi kokie ir kokiais rezimais ro ar rw primontuoti skirsniai.
FYSCHER F-808CR 3LNB 19E 13E 5E

metu13
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: Pen Sau 11, 2008 12:16 pm
Susisiekti:

Standartinė metu13 » Sek Vas 17, 2008 10:49 am

jei nori pamatyti tikrai kokie skirsniai yra primontuoti reikia ziureti /etc/mtab
Jau rasiau, kad ir ten jokiu uzuominu apie hda7 diska nera, juk /etc/mtab turini rodo "mount" komanda (be jokiu argumentu) . Tai kur dar ieskoti galu?

Vartotojo avataras
lagunijus
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 364
Užsiregistravo: Tre Lap 08, 2006 12:55 am
Miestas: Panevėžys
Susisiekti:

Standartinė lagunijus » Sek Vas 17, 2008 11:18 am

metu13 rašė:
jei nori pamatyti tikrai kokie skirsniai yra primontuoti reikia ziureti /etc/mtab
Jau rasiau, kad ir ten jokiu uzuominu apie hda7 diska nera, juk /etc/mtab turini rodo "mount" komanda (be jokiu argumentu) . Tai kur dar ieskoti galu?
o ka pas tave atspausdina mount komanda ?
uCLan_Ustym_4K_PRO_Combo_E2_1.25m_Mabo@90E-45W_Ku

metu13
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 6
Užsiregistravo: Pen Sau 11, 2008 12:16 pm
Susisiekti:

Standartinė metu13 » Sek Vas 17, 2008 7:44 pm

o ka pas tave atspausdina mount komanda ?
"mtab" failo turini (prijungtu FS lentele), manau ir pas tave taipat :)
Nors "mount" komandos aprasime nurodoma, kad yra galimas variantas prijungti skirsni ir be iraso i /etc/mtab faila su "-n" argumentu.

Kodas: Pasirinkti visus

  -n     Mount without writing in /etc/mtab.  This is necessary for example when /etc is on a  read-only  file system.
Itariu cia gali buti tas variantas . Tuomet kaip atsekti kuriame init skripte tas nurodoma. ir kaip ta apeiti, kad moutintu ta skirsni, sakykim i dar viena kataloga. ....Nors gal ir ne tas variantas, nes "resolv.conf", kuris yra redaguojamas pacio Openbox'o, irgi sedi tame paciame /etc/ kataloge. Is to gali ma daryti prielaida kad /etc katalogas neturi RO atsibutu . HMMM kazko cia neikertu...
O gal dar kokiu ideju kaip ta skirsni pasarinti standartiniais protokolais, tik nesiulikit visokiu PVR manageriu nes ne visi windowsais naudojasi :)
p.s.
Bliamba, kaip su openbox dokumentacija prastokai, :( Praktiskai is viso jos nera... :)

Vartotojo avataras
lagunijus
Forumietis
Forumietis
Pranešimai: 364
Užsiregistravo: Tre Lap 08, 2006 12:55 am
Miestas: Panevėžys
Susisiekti:

Standartinė lagunijus » Sek Vas 17, 2008 10:25 pm

nu va.... nors pas mane ne openas, bet manau panasumu bus.
shtai ka pas mane rodo mount komanda:

/dev/root on / type squashfs (ro)
none on /dev type devfs (rw)
none on /proc type proc (rw,nodiratime)
none on /dev/pts type devpts (rw)
none on /tmp type tmpfs (rw)
/dev/mtdblock/3 on /var type jffs2 (rw,noatime)
/dev/ide/host0/bus0/target0/lun0/part3 on /var/data type ext2 (rw,noatime,nodiratime)
/dev/ide/host0/bus0/target0/lun0/part4 on /var/media type ext3 (rw,noatime,nodiratime)


kaip matai rw skirsniai yra tik keli:

/dev
/dev/pts
/tmp
/var - pagrindine vieta, kur sudeti visi failai reikalingi emu, scriptmas ir pan.
/var/data - sioje vietoje yra visokie konfigai, emu kurie yra perkelti ish /var direktorijos;
/var/media - tai chia vaizdo irashai ir pan;


visa tai kas yra atspausdinama su mount komanda yra yrashyta i /etc/fstab kurio negalima regaguoti... todel pakeisti, kad pvz vaizdo irashus mountintu kur nors kitur ash paprastom priemone negaliu... tiesa, /etc kataloge paprastai linuxe ir yra visi pagrindiniai konfigai
uCLan_Ustym_4K_PRO_Combo_E2_1.25m_Mabo@90E-45W_Ku

Skelbti atsakymą

Grįžti į

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: 1 ir 0 svečias(ių)